Detale ogólnego zastosowania

Dopasujemy wraz z odpowiednim doborem wszystkie elementy stanowisk produkcyjnych do oczekiwań Klienta. Ze względu na szeroki obszar branż, do każdej z nich będą dopasowane indywidualne wymagania związane z doborem maszyn, jak i urządzeń peryferyjnych. Każda branża produkcyjna - automotive, AGD, opakowania, medyczna, budowlana - zostanie odpowiednio zaopatrzona pod względem maszyn, robotów oraz innych urządzeń peryferyjnych.

01

Transport i logistyka

Dobór maszyn pod odpowiednie aplikacje produkcyjne to oczywiście najistotniejszy element w planowaniu produkcji. Bez względu na konieczność produkowania elementów o zróżnicowanych gabarytach czy też gramaturach wtrysku, zachodzi konieczność doboru odpowiedniej maszyny - pod względem siły zwarcia, jak i maksymalnej pojemności jednostki wtryskowej. Jednym z najbardziej popularnych elementów logistycznych, pojemników o dużych gabarytach, będzie pojemnik na odpady o pojemności 1100 litrów. Tego typu detal jest produkowany na maszynie Jupiter 40000 III / 106300, gdzie gramatura wtrysku to 60 kg, wymiary detalu 1373 x 1073 x 1354 mm. Wyprodukowanie takiego pojemnika wymaga zastosowania tworzywa HDPE + UV, natomiast czas cyklu to 22 s

02

Meble

Elementy wykonywane z tworzyw sztucznych, wykorzystywane w przemyśle meblarskim, to nie tylko akcesoria wykończeniowe czy różnego rodzaju łączniki. Przy odpowiednim projekcie i zastosowaniu optymalnej technologii produkowane są gotowe meble. Takim przykładem może być fotel ogrodowy, produkowany na maszynie Jenius 9000 III / 5200 z materiału PP o gramaturze wtrysku 2300 g. Cały cykl trwa niecałe 50 s

03

Zabawki

Jednymi z najbardziej popularnych produktów, wytwarzanych z tworzyw sztucznych, są zabawki. Pierwszym przykładem, który przychodzi na myśl są klocki, większe bądź  mniejsze pod względem gramatury wtrysku, jak i oczywiście ilości na jeden cykl produkcyjny. Na maszynie Zeres III  1200 /300 możemy wyprodukować w czasie 20 s na cykl komplet klocków. Forma 8-gniazdowa pozwala na wykonanie klocków o łącznej wadze 52,88 g, gdzie wymiary detalu to 31.65 x 31,65 x 23,7 mm, a tworzywo, które jest do tego elementu przeznaczone, to ABS, który bardzo dobrze przenosi obciążenie. Niewielki skurcz poprodukcyjny pozwala na pewność w zachowaniu zaprojektowanych wymiarów.

04

Inne aplikacje ogólnego zastosowania

Bez niektórych elementów inne nie spełniają swojej roli. Na przykład butelki na napoje, które bez odpowiednich zamknięć czy nakrętek są bezużyteczne. Przykładem produkcji takiego asortymentu będzie zamykana nakrętka wielorazowego użytku z zawiasem. Cykl produkcyjny, ustawiony na maszynie Zeres III 3000 / 1400, pozwala na wyprodukowanie w jednym cyklu produkcyjnym 32 sztuk w czasie 16,02 s. Materiał zastosowany do takiej produkcji to oczywiście PE, który jest idealnym rozwiązaniem do tego rodzaju produkcji w obszarach opakowań spożywczych.

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy

Karolina Stefani
Sprzedaż
sprzedaz@mapro.pl
+48 887 040 045

Piotr Służalec
Serwis
serwis@mapro.pl
+48 727 654 321

Zapisz się do newslettera

Dodanie do listy subskrybentów oznacza akceptację warunków RODO