Technologia wtrysku

Kurs podstawowy dla pracowników o wiedzy podstawowej bądź bez wiedzy na temat technologii wtrysku tworzyw sztucznych. Zapoznanie z poszczególnymi materiałami i procesami technologicznymi przygotowania maszyn i tworzyw sztucznych. Rodzaje tworzyw sztucznych, warunki ich przetwarzania, fazy cyklu wtryskarki. 

Cel kursu

Szkolenie pracowników w zakresie wtrysku tworzyw sztucznych, podział w tworzywach termoplastycznych, przygotowania warunków ich przetwarzania według poszczególnych rodzajów. Zrozumienie logicznych aspektów faz procesu wtrysku.  

Po zakończeniu szkolenia: Uczestnicy szkolenia otrzymują teoretyczną oraz praktyczną wiedzę w zakresie przetwarzania tworzyw sztucznych w zakresie pozwalającym na rozpoczęcie pracy w tym środowisku pracy. 

Zakres poglądowy  szkolenia podstawy technologii wtrysku: 

  1. Podstawy technologii wtrysku
  2. Podział najpopularniejszych tworzyw sztucznych i ich przygotowanie
  3. Przygotowanie maszyn do uruchomienia produkcji
  4. Ustawianie procesu produkcyjnego na maszynach.

Harmonogram szkolenia 

  1. Formowanie wypraski w technologii wtrysku na przykładzie maszyn Haitian.
  2. Podział na podstawowe rodzaje tworzyw sztucznych - podstawowe tworzywa sztuczne, właściwości i warunki przetwarzania tworzyw sztucznych.
  3. Maszyny do formowania wtryskowego na przykładzie maszyn Haitian - podstawowe zasady formowania wtryskowego.
  4. Cykl produkcyjny wtryskarki, ustawianie podstawowych parametrów wtrysku. Praktyczne ćwiczenia i pokazy na maszynie hydraulicznej HAITIAN (w miarę możliwości dostępności urządzeń)     

Informacje dodatkowe

Czas szkolenia – preferowany przez nas czas szkolenia to około 6 godzin dziennie. Pozwala to na przekazanie optymalnej ilości informacji przy zachowaniu skupienia słuchaczy.

Miejsce – szkolenia mogą odbywać się zarówno w siedzibie firmy MAPRO Polska (po potwierdzeniu dostępności urządzeń), jak i w zakładzie zleceniodawcy. 

Ilość uczestników – nie powinna przekroczyć 10 osób. Pozwala to na sprawne przekazanie wiedzy, a praca w małej grupie aktywizuje słuchaczy do zadawania konkretnych pytań.

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami?

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy

Karolina Stefani
Sprzedaż
sprzedaz@mapro.pl
+48 887 040 045

Piotr Służalec
Szkolenia
szkolenia@mapro.pl
+48 697 332 211