Zhafir na targach K-Show 2022 – Electrical technology to the point

Poziom rozwiązań technologicznych w elektrycznych wtryskarkach Zhafir jest prawdziwą rewolucją. Oszczędność energii na bardzo wysokim poziomie oraz znaczna efektywność energetyczna są jednymi ze standardowych korzyści tej marki. Na targach K2022 zostaną zaprezentowane maszyny elektryczne Zhafir serii ZERES i JENIUS a grono specjalistów HAITIAN oraz MAPRO Polska przedstawi korzyści płynące z użytkowania maszyn z napędem elektrycznym.

Haitian International nieprzerwanie dostarcza jedną z najbardziej wszechstronnych serii produktów elektrycznych wtryskarek na rynku. Siły zamknięcia oferowanych maszyn, zarówno w pełni elektrycznych jak i hybrydowych, zawierają się w przedziale od 400 do 33000 kN, są dostosowane do wytwarzania szerokiej gamy detali. Charakteryzują się one bardzo precyzyjnym działaniem wszystkich funkcji i niezwykłym poziomem energooszczędności. Oszczędności w zużyciu energii oscyluje nawet w granicach -70% w porównaniu z maszynami o tradycyjnych napędach.

Na targach K 2022, Haitian pod marką Zhafir zaprezentuje produkcję detali z różnych gałęzi przemysłu. Każda z trzech maszyn będzie połączona z dwoma systemami MES. Jednym z nich będzie system włoskiej firmy – europejskiego partnera Haitian International Germany. Jako drugi zaprezentowany zostanie system monitorowania procesów „Go Factory 2.0” Haitian Smart Solutions, dostępny obecnie na rynku chińskim.

Zhafir Zeres Multi – europejska premiera w wersji R

Po raz pierwszy w Europie zostanie zaprezentowana elektryczna seria Zeres jako rozwiązanie wielokomponentowe w wersji R. Najważniejsze cechy to: kompaktowa konstrukcja, duża elastyczność integracji automatyzacji, łatwy dostęp do obszaru formy, możliwość produkcji detali jedno- i dwukomponentowych.

Detale wytwarzane na maszynie Zeres Multi

Wtryskarka ZE3000M-830-R430 będzie produkować obudowę taśmy mierniczej, wykonanej z ABS/TPE, na płytce indeksowej 4+4. Elastomer TPE zostanie dostarczony przez firmę K-D. Feddersen, a drugi z materiałów będzie pochodzić od INEOS Styrolutions. Warto podkreślić, że specjalnie opracowany gatunek kopolimeru ABS „Novodur ECO” pochodzący z recyklingu również będzie miał swój debiut na targach K.

Komponenty będą odbierane za pomocą Hilectro V1100ID firmy Haitian.

Zhafir Zeres Medical – do produkcji w czystych warunkach

Odnoszący sukcesy Zeres z certyfikowanym pakietem medycznym jest coraz bardziej poszukiwanym rozwiązaniem dla prowadzenia produkcji w sterylnych warunkach, tzw. „Clean Room”. Wersja medyczna, zaprojektowana z myślą o spełnieniu wysokich standardów produkcyjnych w branży, oferuje cały pakiet gotowych rozwiązań do czystej produkcji. Dzięki zintegrowanej hydraulice idealnie nadaje się do form wymagających sterowania rdzeniami.

Detale wytwarzane na maszynie Zeres Medical

Wyposażony w system przepływu laminarnego firmy Max Petek Reinraumtechnik, ZE III 1200-300 Medical będzie wytwarzał element sprężynujący z PP (Exxon) od firmy Karsai Alba. Maszyna jest wyposażona w system podawania tworzywa od firmy Piovan i chłodzenie od Flosense/Moldpro.

Seria Zhafir Jenius – hybrydowe rozwiązanie dwupłytowe

Kompaktowa seria maszyn Jenius dzięki sile zwarcia formy w zakresie od 3600 do 33000 kN oferuje szeroką gamę zastosowań. Jenius został opracowany z myślą o spełnieniu specyficznych wymagań jakościowych, głównie do produkcji sprzętu AGD oraz przemysłu motoryzacyjnego. Cechuje się doskonałą stabilnością procesu oraz wysoką wydajnością, pozwalając użytkownikowi na szybki zwrot inwestycji.

Detale wytwarzane na maszynie Jenius

Na targach K wtryskarka Jenius będzie produkować element wahacza samochodu sportowego na formie dostarczonej od firmy Wiesmayer.

Wypraska będzie odbierana za pomocą manipulatora Sepro, serii Success 33. MOL dostarcza regranulat PP+GF 30. System podawania i suszenia tworzywa oraz chłodzenie zapewnia firma Piovan.

Do zobaczenia w Dusseldorfie!

  • Haitian International na targach K 2022: Hala 15 / Stoisko A57
  • Seria Zhafir Zeres Multi– Elektryczne wielokomponentowe rozwiązanie w wersji R
  • Seria Zhafir Zeres – Pakiet medyczny dla czystej produkcji
  • Seria Zhafir Jenius – Hybrydowe rozwiązanie dwupłytowe