Szkolenia

Indywidualne podejście do potrzeb naszych Klientów pozwala nam na przygotowanie szkoleń w szerokim zakresie tematycznym. Prowadzimy szkolenia dotyczące obsługi maszyn Haitaian, sterowania i programowania robotów, (zapytaj o szczegóły), podstaw technologii wtrysku tworzyw sztucznych. Jeśli jesteś zainteresowany to dostosujemy się do twoich potrzeb.

Czas szkolenia – preferowany przez nas czas szkolenia to około 6 godzin dziennie. Pozwala to na przekazanie optymalnej ilości informacji przy zachowaniu skupienia słuchaczy.

Miejsce – szkolenia mogą odbywać się zarówno zarówno w siedzibie firmy MAPRO Polska (po potwierdzeniu dostępności urządzeń), jak i w zakładzie zleceniodawcy. 

Ilość uczestników – nie powinna przekroczyć 10 osób. Pozwala to na sprawne przekazanie wiedzy, a praca w małej grupie aktywizuje słuchaczy do zadawania konkretnych pytań.

Podstawy technologii wtrysku tworzyw sztucznych 

Kurs podstawowy dla pracowników o podstawowej lub z brakiem wiedzy na temat technologii wtrysku tworzyw sztucznych. Zapoznanie z poszczególnymi materiałami i procesami technologicznymi przygotowania maszyn i tworzyw sztucznych. Rodzaje tworzyw sztucznych, warunki ich przetwarzania, fazy cyklu wtryskarki. 

Cel kursu: Szkolenie pracowników w zakresie wtrysku tworzyw sztucznych, podział w tworzywach termoplastycznych, przygotowania warunków ich przetwarzania według poszczególnych rodzajów. Zrozumienie logicznych aspektów faz procesu wtrysku.  

Po zakończeniu szkolenia: Uczestnicy szkolenia otrzymują teoretyczną oraz praktyczną wiedzę w zakresie przetwarzania tworzyw sztucznych w zakresie pozwalającym na rozpoczęcie pracy w tym środowisku pracy. 

Zakres poglądowy  szkolenia podstawy technologii wtrysku: 

 1. Podstawy technologii wtrysku
 2. Podział najpopularniejszych tworzyw sztucznych i ich przygotowanie
 3. Przygotowanie maszyn do uruchomienia produkcji
 4. Ustawianie procesu produkcyjnego na maszynach.

Harmonogram szkolenia 

 1. Formowanie wypraski w technologii wtrysku na przykładzie maszyn Haitian.
 2. Podział na podstawowe rodzaje tworzyw sztucznych - podstawowe tworzywa sztuczne, właściwości i warunki przetwarzania tworzyw sztucznych.
 3. Maszyny do formowania wtryskowego na przykładzie maszyn Haitian - podstawowe zasady formowania wtryskowego.
 4. Cykl produkcyjny wtryskarki, ustawianie podstawowych parametrów wtrysku. Praktyczne ćwiczenia i pokazy na maszynie hydraulicznej HAITIAN (w miarę możliwości dostępności urządzeń)        

Optymalizacja procesu wtrysku 

Kurs obejmuje optymalizację procesu produkcji na maszynach Haitian. Szkolenie dla ustawiaczy oraz technologów produkcji związanych z parkiem maszynowym wtryskarek: HTF X, HFT W, Saturn, Mars, Mars II, Jupiter, Zeres, Venus. Kurs dla pracownik z praktyczną wiedzą na temat zasad wtrysku tworzyw sztucznych i sterowania maszyn Haitian.

Cel kursu: 

Zwiększenie wiedzy ustawiaczy oraz technologów w zakresie optymalizacji zasad procesu wtrysku na maszynach Haitian. Eliminowanie wad wypraski i diagnozowania problemów z procesem produkcyjnym. 

Harmonogram szkolenia: 

 1. Optymalizacja procesu wtrysku - optymalizacja poszczególnych faz cyklu wtrysku.
 2. Weryfikacja wad wypraski i ich eliminacja - najczęstsze defekty detali z tworzyw sztucznych.
 3. Korekta parametrów wtrysku dla konkretnych tworzyw.
 4. Podstawy technologii wtrysku
 5. Podział układów plastyfikacji do podstawowych aplikacji i ich eksploatacja
 6. Optymalizacja procesu
Zasady doboru odpowiednich parametrów przetwarzania najpopularniejszych tworzyw : PP,PS,ABS,PA , PA +GF,PC  

Obsługa i sterowanie maszyn HAITIAN MARS i JUPITER   

Szkolenie z obsługi sterowania  maszynami hydraulicznymi HAITIAN MARS II JUPITER II sterowniki : Keba 2580, 2880 FFPv4, 1070,FFPv1000i 1075 Mars IIS (do wyboru konkretny system sterownia).

Cel kursu:  

Szkolenie personelu w zakresie sterowania i programowania wtryskarki HAITIAN z wykorzystaniem wszystkich możliwości sterownika. Uczestnicy kursu otrzymają instrukcje dotyczące obsługi maszyn HAITIAN.

Harmonogram szkolenia: 

1.Obsługa wtryskarek Haitian , regulacja i ewentualne prace konserwacyjne z podstawową wiedzą na temat zasad wtrysku tworzyw sztucznych i sterowania wtryskiem.  

2.Obsługa i programowanie maszyn HAITIAN za pomocą sterownika z ekranem klasycznym lub dotykowym (Keba 2580, 2885 FPPv4 ). Podstawowe ustawienie pracy i optymalizacja procesu wtrysku.  

3.Wprowadzanie funkcji kontrolnych, ograniczających w celu kontrolowania stabilności procesu. 

4.Ćwiczenia praktyczne na maszynach HAITIAN / w miarę dostępności urządzeń.  

Obsługa i sterowanie maszyn ZHAFIR VENUS    

Obsługa i sterowanie wtryskarkami ZHAFIR VENUS II Szkolenie z zakresu obsługi wtryskarek w pełni elektrycznych ZHAFIR VENUS II z systemem sterowania Sigmatek i ekranem dotykowym. Obsługa wtryskarki, regulacja i ewentualne prace konserwacyjne z podstawową wiedzą na temat zasad wtrysku tworzyw sztucznych i sterowania wtryskiem.

Cel kursu: 

 Szkolenie personelu w zakresie sterowania i programowania elektrycznych wtryskarek VENUS II.

Harmonogram  szkolenia : 

 1.Obsługa i programowanie w pełni elektrycznych maszyn VENUS II za pomocą sterownika z ekranem dotykowym i systemu sterowania SIGMATEK.  

2.Podstawowe ustawienie maszyny i optymalizacja procesu wtrysku. Wprowadzanie funkcji kontrolnych, ograniczających  w celu kontrolowania stabilności procesu.  

3.Ćwiczenia praktyczne na maszynach elektrycznych VENUS II  w miarę możliwości dostępności lub na miejscu u Klienta.     

Obsługa i sterowanie maszyn ZHAFIR ZERES     

Obsługa i sterowanie wtryskarkami ZHAFIR ZERES Szkolenie z zakresu obsługi wtryskarek hybrydowych ( hydrauliczno –elektryczne ) ZHAFIR ZERES z systemem sterowania Sigmatek i ekranem dotykowym. Obsługa wtryskarki, regulacja i ewentualne prace konserwacyjne z podstawową wiedzą na temat zasad wtrysku tworzyw sztucznych i sterowania wtryskiem. 

Cel kursu: 

Szkolenie personelu w zakresie sterowania i programowania elektrycznych wtryskarek ZERES. 

Harmonogram szkolenia. 

1.Obsługa i programowanie w pełni elektrycznych maszyn ZERES za pomocą sterownika z ekranem dotykowym i systemu sterowania SIGMATEK.  

2.Podstawowe ustawienie maszyny i optymalizacja procesu wtrysku. Wprowadzanie funkcji kontrolnych, ograniczających i statystycznych w celu kontrolowania stabilności procesu.  

3.Ćwiczenia praktyczne na maszynach elektrycznych ZERES / w miarę możliwości dostępności lub na miejscu u Klienta na wtryskarce.              

Obsługa i sterowanie robotami HILECTRO - Serwis   

Obsługa robota, programowanie, regulacja i ewentualne prace konserwacyjne z podstawową wiedzą na temat zasad działania.

Czas szkolenia: 6 godzin.         

Obsługa i sterowanie robotami Haitain by SEPRO - Serwis   

Obsługa robota, programowanie, regulacja i ewentualne prace konserwacyjne z podstawową wiedzą na temat zasad działania.

Czas szkolenia: 6 godzin.         

Obsługa i sterowanie robotami TECHNO-MATIC - Serwis   

Obsługa robota, programowanie, regulacja i ewentualne prace konserwacyjne z podstawową wiedzą na temat zasad działania.

Czas szkolenia: 6 godzin.         

Szkolenia indywidualne 

Ponadto jesteśmy w stanie opracowań indywidualne tematyki szkoleń oraz ich zakres, wynikające z zapotrzebować klienta. 

Ponadto jesteśmy w stanie opracowań indywidualne tematyki szkoleń oraz ich zakres, wynikające z zapotrzebować klienta. 

        

Event 2022

K-show 2022

Please visit the HAITIAN and ZHAFIR stand from 19th to 26th of October 2022. We are waiting for you in hall 15 stand A57. See you there.

Are you interested in our solutions?

Feel free to contact us using the contact form

Piotr Służalec
Service
serwis@mapropolska.pl
+48 727 654 321